Nathaniel Hackett potřebuje důvěřovat Russellovi Wilsonovi v pohybu vpřed

Hlavní trenér Nathaniel Hackett z Denver Broncos slaví touchdown s Russellem Wilsonem #3 během druhého čtvrtletí proti Seattle Seahawks na Lumen Field 12. září 2022 v Seattlu ve Washingtonu.
(Foto: Steph Chambers/Getty Images)

The Russell Wilson éra začala pro Denver Broncos v pondělí a fanoušci hodně doufali, že to pro jejich tým bude znamenat návrat ke slávě.

Broncos čelili Seattle Seahawks, týmu, který se vyznačuje certifikovaně průměrnými hráči Geno Smith na quarterback a zahajuje proces přestavby, bez ohledu na to, jak moc to její členové odmítají přiznat.

Přestože po většinu zápasu prohrávali, Broncos dostali míč za stavu 4:02, který zbýval ve čtvrté čtvrtině pouze o jeden, a vypadalo to, že bude na čase, aby Wilson zazářil a byl hrdinský.

Tváří v tvář čtvrtému downu a pěti, zbývá něco málo přes minutu, Wilson a jeho útok se schoulili, ale o chvíli později se Denver rozhodl kopnout field goal místo toho, aby na něj šel ve čtvrtém downu.

Field goal, o který se pokusil ze 64 yardů Brandon McManusnebylo dobré a uchránilo překvapivé vítězství pro Seattle.

Pro Broncos to byl matoucí konec neuspokojivého zápasu a mnoho z nich si tipuje rozhodnutí hlavního trenéra Nathaniela Hacketta o závěrečné útočné hře svého týmu.

Obecně se mnozí domnívají, že Hackett Wilsonovi nedůvěřoval natolik, aby hodil míč v klíčových situacích, a zdá se nevysvětlitelné, že by k Wilsonovi neměl takovou důvěru.

Broncos udělali více chyb

Když Denver čelil čtvrtému downu a zbývalo 1:03, nejprve to vypadalo, že se pokusí získat pět yardů, které byly potřeba k zajištění prvního downu a dostat se do lepšího dosahu field goal.

Ale tým si vzal čas, když se schoulil, a ztrácel více času seřazením před prasknutím.

Teprve když hodiny odbily 20 sekund, byl vyhlášen timeout a v tu chvíli byla na hřiště vyslána jednotka z pole.

Šance, že jakýkoli kicker srazí 64yardovou branku, natož na konci jednobodové hry, není dobrá, a proto by si člověk myslel, že Wilson, prověřený QB ze Síně slávy, by měl lepší šance na první down.

Wilson je ostatně stále jedním z nejlepších dual-threat QB ve hře.

Během alternativního vysílání pořadu Monday Night Football, kterému někteří říkají „Manningcast“, Peyton Manningposlední volající v Síni slávy Broncos, byl skálopevně přesvědčen o tom, že jeho bývalý tým zavolá časový limit a uchová hodiny.

Ale nebyla to jediná chyba v Denveru.

Ve třetí čtvrtině se dvakrát dostal do červené zóny a v obou případech se snažil o obrat.

V první takové sérii měli Broncos čtvrtý a gól na jednoyardové čáře a místo toho, aby se Wilson podíval na házení, předali míč běžícímu zpět. Melvin Gordonkterý byl zastaven těsně před brankovou čarou.

Pokud by Hackett Wilsonovi v této hře nevěřil, mohl se rozhodnout kopnout gól z pole, což by z něj udělalo jednobodový náskok v Seattlu.

Pak, když do konce třetiny zbývaly něco málo přes tři minuty na třetí sestup na lince jednoho yardu v Seattlu, Javonte Williamsová byl zastaven a skončil kašlem na fotbal.

Gordon a Williams jsou zdatní obránci, ale ani jeden není přesně Marshawn Lynch v nejlepších letech.

Broncos nakonec porazili i sami sebe 12 penaltami, které je stály 106 yardů.

Dobrou zprávou pro ně je, že je teprve 1. týden a mají spoustu času všechny tyto problémy napravit.

Ale v extrémně tvrdém AFC West by jedna taková neomluvitelná prohra mohla stát tým divizní titul a možná i místo v play off úplně.